پشم مرینوس

پشم مرینوس

این نوع پشم مانند بسیاری از پشم ها ،حاوب لانولین (که دارای خواص ضدباکتریی می باشد) است.
مانند پنبه، پشم توانایی جذب آب تا 3/1 از وزن خود را دارد.امابرخلاف پنبه ،پشم موجب حفظ گرما زمانی که خیس است می شوددرنتیجه به استفاده کنندگان برای جلوگیری از هیپودرمی پس از تمرینات شدید (صعود) و یا حوادث آب و هوا کمک می کند.
پشم در تنظیم درجه حرارت بدن عالی است.
پشم مرینوس یکی از نرم ترین نوع پشم در دسترس است با توجه به الیاف ظریف و مقیاس های کوچکتر آن پشم مرینوس از گوسفنداسترلیایی تهیه شده که از محاسن ان می توان به خاصیت کاهش درد ،گرفتن الکریسته ساکن بدن و امواج رادیویی اشاره کرد.
برخلاف پشم محلی بونمی دهد و تمام خاصیت های طبی را دارد.
پشم بهترین ماده عایق است و از تلف شدن حرارت بدن جلوگیری می کندو مانع نفوذ هوای گرم به بدن می شود باتوجه به همین خصوصیت است که پشم درمحافظت بدن از گرمای استوائی و تابش خورشید ودر زمستان در مقابل باد های سرد زمستان بسیارخوب عمل می کند.
پشم درمقایسه با سایر الیاف سبک است و پشم غیر قابل اشتعال است،مگر اینکه مستقیما درمعرض آتش قراربگیرد.
پشم بسیار قابل ارتجاع است می تواند 30درصد از حد نرمال درازتر بشود و هنوز شکل ظاهری خود راحفظ نماید.

انتخاب یک بالش مناسب

انتخاب یک بالش مناسب

برای اینکه بتوانید یک بالش خوب برای خواب خود داشته باشید، حتماً به این نکته توجه کنید که این بالش نباید خیلی سفت و یا خیلی نرم باشد. یک بالش مناسب آن است که انحنای گردن و سر شمارا در حالت طبیعی حفظ کند. اگر از یک بالش سفت استفاده کنید به‌مرور دچار گردن درد می‌شوید. همچنین یک بالش خیلی نرم هم مضرات خاص خودش را دارد. نکته بعدی ارتفاع بالش شما است. اگر بالش شما خیلی کم ارتفاع باشد و سر شما از راستای گردنتان پایین‌تر قرار بگیرد و یا ارتفاع زیاد بالش سبب شود که سر شما بالاتر از گردن قرار بگیرد تمام این موارد سبب گردن دردهای شدید می‌شود. پس انتخاب یک بالش و لحاف مناسب رابطه مستقیمی با سلامتی شما دارد. همچنین برای الیاف پرکننده بالش نیز می‌توانید از الیاف طبیعی مانند پر مرغ و یا پنبه استفاده کنید. این نکته برای استفاده از بالش را در نظر بگیرید که عمر مفید بالش‌های با الیاف طبیعی شش ماه تا نهایت یک سال می‌باشد. پس حتماً هر شش ماه تا یک سال آن‌ها را تعویض کنید. البته الیاف صنعتی نیز جدید به بازار آمده‌اند که از انواع پلی‌استرها ساخته‌شده‌اند؛ که عمر مفید کمی بیشتر دارند. سایر الیاف دیگری که با آن بالش‌ها را می‌توان پر کرد پشم‌شیشه می‌باشد. البته در انتخاب این بالش برای نوزادان دقت کنید.

http://bernshop.net/بالش-لحاف-مناسب/

خواص درمانی کرسی

خواص درمانی کرسی

هنگامیکه پاهای شما زیر کرسی و سرتان از کرسی  بیرون است، کم کم پاهایتان در اثر گرمای کرسی شروع به گرم شدن می کند. همین حالت باعث گرم شدن مغز استخوان شده که باعث فعال شدن عمل خون سازی می شود. همچنین گرمای کرسی باعث گشاد شدن عروق و دریچه های قلب بهتر باز و بست شده و همین گرم شدن سبب گردش راحت خون در رگ ها می گردد. وقتی خون رسانی خوب و سریع انجام شود، خون زودتر به مغز می رسد که در اثر آن، سلولهای مغزی بهتر کار می کنند.
کرسی باعث خواب آرام و راحت می‌شود. حتی اگر محیط اتاق خنک تر بوده و گرمای زیادی نداشته باشد، گرمای کرسی لذت بخش تر است.
جنس لحاف کرسی که روی کرسی گذاشته می شود، از نخ و پشم بوده که باعث دفع الکتریسیته ساکن بدن شده و آرامش خاصی به بدن می دهد .

ویژگی های یک بالش مناسب

ویژگی های یک بالش مناسب

انتخاب یک بالش خوب و مناسب، نقش بسیاری در خوابی راحت دارد زیرا بالش نامناسب سبب به وجود آمدن علائمی مانند سردردهای شدید و بی حس شدن شانه و بازو می شود.
شاید به نظر همه ما بالشی که زیر سرمان قرار می دهیم هیچ وقت کهنه نمی شود و به هیچ عنوان تاریخ مصرف ندارد و تا زمانی که پر یا الیافش بیرون نزند نیازی به عوض کردن آن نیست اما متخصصان بهداشت توصیه می کنند برای داشتن خوابی راحت، هر 12 تا 18 ماه بالش خود را تعویض کنید و در ضمن استفاده بیش از اندازه از یک بالش علاوه بر اینکه مقاومت اولیه آن را از بین می برد، می تواند وسیله ای مناسب برای اجتماع انواع قارچ ها، کپک ها و گرد و غبارهایی بسیار ریز باشد و سبب ایجاد انواع آلرژی ها و حساسیت ها شود.
پس اگر از عمر بالش تان دو سال می گذرد، حتما به فکر خریدن بالشی جدید باشید.
انتخاب یک بالش خوب و مناسب، نقش بسیاری در خوابی راحت دارد زیرا بالش نامناسب سبب به وجود آمدن علائمی مانند سردردهای شدید و بی حس شدن شانه و بازو می شود اما سوال اینجاست که چه بالشی مناسب است؟
بالش سفت یا نرم؟ کوتاه یا بلند. متخصصان استخوان و مفاصل معتقدند یک بالش مناسب باید به اندازه ای سفت باشد که سر و گردن را با ستون فقرات به طور موازی قرار دهد، درست مانند وقتی که در حالت ایستاده هستیم.
انتخاب یک بالش مناسب بستگی به خوابیدن افراد دارد. البته کسانی نیز به دلیل بعضی از علائم و بیماری ها و شرایط ویژه نیز باید از بالش هایی خاص استفاده کنند.
1) بالش نرم و سبک برای افرادی که روی شکم می خوابند مناسب است زیرا از فشار آمدن به گردن، جلوگیری می کند.
2) بالش متوسط و سفت، در شرایطی خوب است که سر در تماس با آن به جلو تمایل پیدا کند و نیز قوس بیشتری نسبت به سایر بالش ها داشته باشد. برای افرادی که به پشت یا طاق باز می خوابند این بالش بسیار مناسب است.
3) بالش نازک و سفت برای کسانی که به پهلو می خوابند بسیار مناسب است زیرا فضای خالی بین گوش و شانه را در این حالت پر می کند و بهترین تکیه گاه برای این افراد است. بهتر است بیشتر به پهلو یا پشت بخوابید زیرا خوابیدن به دمر می تواند مشکلاتی جدی برای کمر و ستون فقرات ایجاد کند.
و اما چه جنسی از بالش مناسب تر است؟
1) بالش هایی که از پَر، پُر شده است به نسبت نرم تر و البته گران ترند. شما اگر طرفدار بالشی سفت هستید، می توانید از بالش تمام پر یا مخلوط پر و کرک استفاده کنید. فقط اگر دچار حساسیت یا آلرژی هستید بالش پر را به شما توصیه نمی کنیم.
2) بالش هایی که از الیاف پلی استر پر شده اند، نازک و نرمند و قیمت مناسبی دارند ولی این گونه از بالش ها در اثر شست و شو دچار برآمدگی می شوند که می تواند برای گردن مضر باشد.
3) بالش های اسفنجی که بسیار نرم و گران هستند و شکل های منحنی مانندی دارند که پس از مدتی خوابیدن روی آن حالت سر را به خود می گجیرند ولی بالش های اسفنجی نیز پس از مدتی استفاده و شست و شو جمع می شوند. پس بهتر است پس از مدتی استفاده از بالش، برای راحتی و آسودگی بیشتر آن را عوض کنید.

http://www.bartarinha.ir/fa/news/26005/ویژگی-های-یک-بالش-مناسب

شاخصه های انتخاب کرسی چوبی

شاخصه های انتخاب کرسی چوبی

امروزه به واسطه رویش صنعت چوب , بیشتر شرکتها با استفاده از نوپان، ام دی اف، ام دی اف نپخته، کرین و غیره، مبادرت به ساخت میز کرسی چوبی کرده که متاسفانه، به دلیل ارگانیک نبودن مواد و متریال آن و استفاده کردن از چسب برای یک دست سازی این تولیدات، خطرهای متعددی را برای تندرستی شخص به‌ وجود میاورد و پس ازمدتی بر اثر گرمای کرسی، گاز و بوی نامطبوعی ازخود ساتع می نماید.
تولید میز کرسی چوبی، با چوب ارگانیک، فعالیت و هزینه بیشتری را برای هنرمند در بر دارد. البته سالمی، اصالت ودوام بیشتری را برای ما به ارمغان می آورد.

محاسن استفاده از کرسی در فصل  زمستان

محاسن استفاده از کرسی در فصل زمستان

1.خواب آرام و راحت همراه با آرامش که باعث کارایی و طراوت بیشتر در روز بعد میشود.
2.گرم شدن کانون خانواده بهبود روابط و افزایش صمیمیت که با نشستن دور کرسی ایجاد میشود.
3.پیشگیری از سرماخوردگی و درمان آن در بعضی موارد بدون مراجعه به پزشک.
4.بازیابی انرژی از دست رفته و مهیا شدن برای فعالیت های سخت.
5.آسان ترین راه برای رفع خستگی در زمستان.
6.حمایت از صنایع دستی اصیل ایرانی.
7.قابلیت استفاده برای سالهای متمادی.
8.صرقه جویی در مصرف انرژی.
9.کیفیت بالا و قیمت پایین.

کرسی جاذبه گردشگری

کرسی جاذبه گردشگری

کرسی وسیله‌ای است که برای گرم شدن در زمستان در خانه‌ها استفاده می‌شود.کرسی تشکیل شده‌است از میزی کوتاه که در زیرش منقلی پُر از ذغال‌های مرغوب، دیرسوز و کم‌دود گداخته قرار داده شده و لحاف بسیار بزرگی بر روی آن نهند تا گرمای حاصل از منقل از زیر میز خارج نشده و به هدر نرود. برای نشستن و خوابیدن افراد دور کرسی معمولاً از چند متکا، بالش و پشتی استفاده می‌شود. در این اواخر کرسی نفتی و کرسی برقی نیز درست شده بود. بطور سنتی، برای گرم کردن کرسی از بخاری‌های ذغالی استفاده می‌کردند ولی با پیشرفت فناوری، به تدریج از بخاری الکتریکی نیز استفاده می‌شد.کرسی جایگاهی ویژه در فرهنگ و سنت ایرانی داشته‌است و از لوازم فرهنگ سنتی آن به شمار می‌رفته‌است. شب یلدا، یکی از جشن‌های سنتی ایرانیان در اوایل زمستان است که نقش کرسی در جمع کردن اعضای خانواده به دور گرمای آن مشهود بوده‌است.جای نشستن افراد در کنار کرسی به نقش شان در خانواده مرتبط است. معمولاً جایگاه بزرگسال‌ترین فرد خانواده آن پله‌ای از کرسی است که دورترین فاصله را از در اتاق دارد و جایگاه خردسالان جایی است که نزدیکتر به در اتاق است.مهمترین خطر کرسی خفگی در اثر گاز مونوکسید کربن حاصل از ذغال نیم سوز است که در اصطلاح عامیانه آنرا دودی شدن می‌گویند. سوختگی پا نیز از خطرات دیگر کرسی است.اصطلاحات مرتبط به کرسی عبارتند از : پله: به هر یک از چهار ضلع کرسی یک پله‌ی کرسی گفته می‌شود. چاله‌ی کرسی: گودالی است جهت نهادن زغالهای آتشین که در زیر کرسی و در نقطه‌ی میانی آن موقعیت دارد. لحاف‌کرسی: لحاف ضخیم روی کرسی روکرسی: پارچه‌ای که روی لحاف‌کرسی گذاشته می‌شود تا آن را از لکه‌های مواد غذایی محافظت کند.

چندنکته درباره کالای خواب

چندنکته درباره کالای خواب

1.از نظر پزشکی نباید روی زمین صاف خوابید یا تشک فنری داشت زیرا آمار نشان می دهد باعث درد و مشکلات در مفاصل و ستون فقرات در آینده می گردد.
2.برای جلوگیری از آرتروز از بالش مناسب استفاده کنید.
3.استفاده از کاور باعث دوام بیشتر تشک و لحاف شماست.
4.استفاده از بار های قدیمی خطر ابتلا به تنگی نفس را بالا می برد.
5.اگر سر ملافه ی بالش و تشک ها دکمه ریلی و یا زیپ داشته باشد برای شستشوی ملافه در آینده کمترین مشکل را خواهیم داشت که  این کار را با دستمزد رایگان برایتان انجام می دهیم.
6.برای خرید بار و پارچه بهتر است از خودمان تهیه شود و یا حداقل به صورت رایگان با ما مشاوره نمایید.

درمان بی خوابی با لحاف و پتوی سنگین

درمان بی خوابی با لحاف و پتوی سنگین

با استفاده ازلحاف و پتوی سنگین بی خوابی تان را درمان کنید
استفاده از لحاف و پتوی سنگین، نقاط فشار موجود در بدن را فعال می کند و حسی ناخودآگاه از امنیت می دهد که موجب ترشح دوپامین و سروتونین می گردد. این ترکیبات، سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال می کنند و درنتیجه، احساس استرس، ترس و اضطراب جایش را به ریلکسیشن و احساس امنیت می دهد که این کاهش استرس منجر به افزایش ترشح هورمون خواب و آرامش ملاتونین و سروتونین می شود .لحاف و پتوی سنگین

استفاده از لحاف و پتوی سنگین منجر به درمان بی خوابی می شود
کارشناسان درجدیدترین پژوهش های خود دریافتند استفاده از لحاف، پتو و روانداز های سنگین می تواند سبب درمان بی خوابی و بدخوابی درافراد شود .پتو های با وزن سنگین که درجه حرارت بالا ایجاد می کنند از مدت ها قبل برای کمک به درمان کودکان مبتلا به اختلال های رشد و نیز کاهش استرس آن ها مورد استفاده قرار گرفته است .
اکنون دانشمندان در نظر دارند برای کاهش اختلال اضطراب و درمان مشکل کم خوابی و بی خوابی از این روش درمانی قدیمی استفاده کنند .حتی یک استارت آپ، پتو هایی سنگین به نام گرویتی (Gravity) تولید کرده است که می تواند برای درمان بی خوابی افراد مورد استفاده قرارگیرد .پژوهش ها نشان می دهند فشار ناشی از پتوی سنگین می تواند سبب کاهش ترشح هورمون استرس (کورتیزول) و درعوض افزایش ترشح هورمون خواب و آرامش ملاتونین و سروتونین شود .

استفاده از لحاف و پتوی سنگین برای درمان بی خوابی
کارشناسان اعتقاد دارند استفاده از لحاف و پتوی سنگین در زمان خواب، تداعی کننده آغوش مادر در زمان نوزادی و خردسالی برای افراد درهرسنی است و سبب ایجاد آرامش و خواب عمیق در آن ها می شود .این روز ها در دنیا عده زیادی از مردم دچارمشکل بی خوابی و بدخوابی هستند که به یک اپیدمی فراگیر دردنیا تبدیل شده است و می تواند سبب کاهش تمرکز، ابتلا به بیماری جسمی و روحی و احساس خستگی شود .
استفاده از پتوی سنگین در زمان خواب می تواند سبب کنترل حمله های عصبی، کمک به آرام سازی کودکان مبتلا به اوتیسم همچنین کمک به درمان اختلال هراس پس از سانحه در بازماندگان (PTSD) شود .کارشناسان، استفاده از این شیوه را به افرادی که دچار بی خوابی های استرسی یا مواردی از این دست هستند توصیه می کنندتا دیگر نیازی به استفاده از دارو های خواب آور نداشته باشند .
پژوهش درباره استفاده از لحاف و پتوی سنگین برای ایجاد آرامش و خواب عمیق به وسیله دانشمندان سوئدی اولین باردر سال 2015 انجام شده است .سطح بالای هورمون کورتیزول دربدن سبب بی خوابی، اضطراب و افسردگی می شود.ماده سروتونینی هم یک انتقال دهنده عصبی است که به تنظیم چرخه خواب وبیداری و ساعت بیولوژیک بدن کم می کند. هورمون ملاتونین سبب ایجاد خواب و ادامه یافتن این حالت درفرد می شود .در پتوی ساخته شده به وسیله دانشمندان یک شرکت، گلوله های پلاستیکی کوچکی قراردارد که به سنگین شدن وزن پتو کمک می کنند .

برای خواب بهتر از لحاف و پتوی سنگین استفاده کنید
کارشناسان امیدوار هستند از این ایده برای درمان مشکل هایی چون بی خوابی، اختلال استرس پس از سانحه، درمان اختلال وسواس اجباری، بیش فعالی استفاده کنند .پژوهش های پیشین هم نشان داده است گرم کردن بدن در زمان خواب، استحمام با آب گرم، بالا بردن دمای اتاق خواب و استفاده از رو انداز های گرم می تواند سبب بهبود کیفیت خواب در افراد شود .

برای چه کسانی خوب است؟
پتوهای سنگین برای اشخاصی که این مشکلات را دارند مناسب است :
- اختلال دوقطبی
- اختلال تنش زای پس از رویداد (PTSD)
- اختلال کم توجهی- بیش فعالی (ADHD)
- اختلالات خواب
- اضطراب
- افسردگی
- شوک عاطفی
- پارانویا

طرز استفاده
وزن پتوی شما کاملا شخصی و ذهنی است. بیشتر بزرگسالان وزن بین 15 تا 30 پوند را ترجیح می دهند. این وزن، مناسب و ایمن است چون عملکردهای حیاتی بدن را مختل نمی کند. کودکان و برگسالان مسن تر باید پیش از استفاده از پتوی سنگین، با پزشک مشورت نمایند. همچنین افرادی که مشکلات تنفسی ، گردش خون و یا موارد دیگر دارند نیز باید با پزشک مشورت کنند .

منبع: نمناک

ویژگیهای کرسی

ویژگیهای کرسی


1.خواب آرام و راحت همراه با آرامش (که باعث کارایی و طراوت بیشتر در روز بعد مشود).
2.سوغات گناباد (هم اکنون ارسال آن به 4 استان صورت می پذیرد).
3.پیشگیری و درمان سرماخوردگی در بعضی موارد (بدون مراجعه به دکتر).
4.حمایت از صنایع دستی وبت اصالت گنابادی.
5.صرفه جویی در مصرف کار و انرژی.
6.قیمت پایین، کیفیت بالا.
7.قابل استفاده برای سال های متمادی.
8.گرم شدن کانون خانواده و بهبود آن.
پس پیشنهاد میکنیم برای عزیزانتان در شهر دیگر و نیز خودتان در اسرع وقت برای خرید و یا حداقل برای بازدید از هنرمان به ما مراجعه کنید.
دیده مان فرش راهتان

انتخاب یک لحاف مناسب

انتخاب یک لحاف مناسب

تحقیقات جدید نشان داده است که هر چه لحاف شما سنگین‌تر باشد خواب راحت‌تری را تجربه خواهید کرد. البته نه آن‌قدر سنگین که دیگر نتوانید زیر آن به‌راحتی غلت بزنید. برای انتخاب لحاف خود لازم است به کیفیت پارچه و الیاف داخلی آن توجه کنید. قیمت یکی از معیارهایی است که می‌تواند کم‌وبیش کیفیت جنس را مشخص کند. پس گول قیمت‌های ارزان را نخورید زیرا ممکن است الیاف این لحاف‌های ارزان بازیافتی باشند و پارچه آن نیز چینی و از درجه‌های دو و سه باشد. زیبایی را نیز تنها ملاک انتخاب یک لحاف خوب قرار ندهید. شما قرار است از لحاف خود استفاده کنید و خواب راحتی داشته باشید. مطمئناً یک لحاف راحت می‌تواند مناسب باشد.

http://bernshop.net/بالش-لحاف-مناسب/

logo-samandehi

تماس با ما

  • گناباد - خیابان عدالت شمالی یک - پلاک 47
  • تلفن : 05157257730